auguste.miau eta gmail.com

20101114

Muzika, kuri kvėpuoja

Prieš metus (o gal netgi ne vienerius) ant lietuvių kalbos kabinete esančios lentos pamatėme užrašytą žodį 'katarsis'. Kadangi prieš tiek laiko ne tik aš, bet ir kiti buvo dar ne visai  protingi, niekas dorai nežinojo, ką reiškia šis žodis. Bet pamokos metu sužinotą jo reikšmę aš iki šiol nešiojuosi širdyje.
...Scena mėlynavo, kai ant jos užlipo šešetas vyrų. Tyliai stovėję instrumentai, šiems žmonėms prisilietus, nušvito ir prakalbo kalba, kurią ne visi gudrūs supranta. Jie kalbėjosi - su savimi, vienas su kitu, su atlikėjais, kuriuos iki tol mačiau tik nuotraukose ar video filmukuose, ir su manimi. Spalvos mainėsi, bet jausmas nekito. O pasakyti, koks yra jausmas sėdėti prieš žmones, kurių balsui suskambus negali įkvėpti, neįmanoma. Galiu ranką prie savo plakančios širdies pridėti - buvo baisu užsimerkti, kad nepabustum kažkur kitur. Tikrai, tikrai tikrai, netikėjau, kad jie sugrįš net tada, kai visa salė atsistojusi plojo. Žinojau tai esant nepakartojama. Tačiau jų žingsniai dar kartą suvirpino orą ir instrumentai prabilo paskutiniais akordais...

3 Kommentarer:

Rūkas

Aha, netyčiom į galvą atrisnojo asociacija su grupe Kathaarsys, kurie visai neseniai buvojo Kaune, bet spėju čia ne apie tai?..
Šie nors ir groja tikrai gerai ir profesionaliai, bet nemanau, kad per jų koncertus daug kas sėdi, o po to atsistoja paplot :D veikiau jau gaurus pakrato ir paūkčioja... nors, ką ten gali žinot, progresyvas visgi, gal ir būna ramesnių jų koncertų.
Į temą balbatuojant... Gražūs potyriai, jei ne tarptautinė paslaptis, koks tai buvo koncertas?

Augustė

"Saulės broliai" su Razausku buvo čia! :)

Elfut

žinai, skaičiau tą ir pagalvojau, kad tai arba Razausko grupė arba kažkas su juo vis tiek... ir štai, atspėjau ;>

Rašyti komentarą